Úvod Čo s pálením záhy?

Čo s pálením záhy?

Pre väčšinu Pre väčšinu ľudí platí, že úprava stravy a správania rýchlo odstráni príčiny pálenia záhy. Potrava potom prechádza tráviacim traktom tak, ako má.

Pokiaľ sa dostaví pálenie záhy, je dobré sa postaviť, aby sa využila zemská príťažlivosť, inak povedané, čo má klesať, nech zostane dole. Nie je vhodné ľahnúť si, predkláňať sa a napomáhať tak vracaniu obsahu žalúdka späť.

Niekedy postačí sa napiť vody, inokedy je potrebné siahnuť po nejakom prípravku, ktorý obsahuje antacidy, ktoré neutralizujú kyslosť. Vlastne sa tu využíva chemická reakcia kyseliny a zásady.

Jedným z najznámejších antacidov je Anacid. Je balený v malých vrecúškach vo forme suspenzie. Pokiaľ sa pálenie záhy občas vracia, je vždy dobré mať Anacid po ruke, teda v domácej lekárničke. Podobný účinok môže priniesť aj jedlá sóda, rozpustená v troške vody. Toto platí predovšetkým pre tých, ktorí sa s pálením záhy stretávajú občasne alebo výnimočne.


Diskuse (6 komentářů)

joja, (26. 03. 2011 19:01) Reagovat
poradim. Napiste.Odpisem
Monika, (11. 04. 2011 21:54) Reagovat
Monika
joja, (12. 04. 2011 06:47) Reagovat
Monika.Som poradca pre vnutornu vyzivu,preto nemozem si robit verejnu reklamu.Napiste mi na jojaart@gmail.com
Miro, (01. 02. 2012 15:13) Reagovat
Sám som mal pálenie záhy ako aj helicobaktera v žalúdku.Potom som sa dal na zásaditú stravu. A pomohlo to. Takže konzumujte hlavne viac zásaditej stravy ako kyselinotvornej.Lieky vám to len utlmia.O tejto problematiky vám možem napisat aj viac. Vela informácii a článkov je aj na mojej stránke o odkyslení nie je to komerčná stránka. odkyslenieorganizmu.sk
dafi, (25. 04. 2012 15:30) Reagovat
som v 29 tt a strasne ma pali v hrdle co mi na to pomože??je to neprijemne a v noci nemožem spat
motylik, (25. 04. 2012 18:56) Reagovat
Hlavne si treba upraviť jedálniček, pomer zásaditých príp. neutrálnych potravín má byť väčší ako kyslých. Tá kyselina robí zle telu. Treba si pozrieť na internete, je tam toho veľa popísaného na túto tému.Mala som kedysi v tehotenstve tiež takýto problém, škoda že nebol vtedy internet, nemusela som trpieť. A škoda aj, že som vtedy nevedela o zdravej životospráve toľko čo teraz.... :)
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Pálenie záhy.sk
Kontakty