Úvod Čo keď nič nepomáha?

Čo keď nič nepomáha?

Pokiaľ nič nepomáha a ťažkosti sú silné a veľmi časté, je potrebná špecializované endoskopické a röntgenovévyšetrenie.

- Röntgenové vyšetrenie prehĺta sa pri ňom zvláštna kontrastná látka pripomínajúca sadru, často ovocnej príchuti. Vyšetrenie skúma jednotlivé fázy prehltávacieho reflexu a dostatočnosť dolného pažerákového uzáveru a je úplne bezbolestné.

 - Endoskopické vyšetrenie, gastroskopia – je to nepríjemné, no často nevyhnutné vyšetrenie, priktoromsaprehĺta tenký kábel, ktorý má na konci malú kameru so svetelným zdrojom. Pri tomto vyšetrení sa najlepšie spozná stav pažeráka a žalúdočného vchodu, niekedy sa pri tom odoberá malá vzorka tkaniva pre ďalšie vyšetrenia, čo je nebolestivé. Nepríjemné pocity pri prehĺtaní kábla tlmí lokálne znecitlivenie, niekedy sa pristupuje aj k celkovej anestézii.

Predchádzajúce vyšetrenia sa využívajú k účinnejšej liečbe a k vylúčeniu závažnejšieho ochorenia (vred, karcinóm). Pokiaľ to však diagnóza vyžaduje, napr. pri hiátovej prietrži, lekár navrhne chirurgické riešenie. Väčšinou sa prevádza tzv. manžeta okolo spodnej časti pažeráka. Operácia sa prevádza laparoskopicky, takže nevyžaduje veľkú operačnú ranu a rekonvalescencia je omnoho rýchlejšia.

Ďalšie informácie o súvisiacich ochoreniach nájdete na weboch ŽlčníkPankreas brušný.


Diskuse (1 komentář)

joja, (26. 03. 2011 19:11) Reagovat
aby to nebola reklama,tak mi napiste,odpoviem.jojaart@gmail.com
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Pálenie záhy.sk
Kontakty