Čo s pálením záhy?

Fotolia_2592530_Subscription_LPre väčšinu Pre väčšinu ľudí platí, že úprava stravy a správania rýchlo odstráni príčiny pálenia záhy. Potrava potom prechádza tráviacim traktom tak, ako má.

Pokiaľ sa dostaví pálenie záhy, je dobré sa postaviť, aby sa využila zemská príťažlivosť, inak povedané, čo má klesať, nech zostane dole. Nie je vhodné ľahnúť si, predkláňať sa a napomáhať tak vracaniu obsahu žalúdka späť.

Niekedy postačí sa napiť vody, inokedy je potrebné siahnuť po nejakom prípravku, ktorý obsahuje antacidy, ktoré neutralizujú kyslosť. Vlastne sa tu využíva chemická reakcia kyseliny a zásady.

Jedným z najznámejších antacidov je Anacid. Je balený v malých vrecúškach vo forme suspenzie. Pokiaľ sa pálenie záhy občas vracia, je vždy dobré mať Anacid po ruke, teda v domácej lekárničke. Podobný účinok môže priniesť aj jedlá sóda, rozpustená v troške vody. Toto platí predovšetkým pre tých, ktorí sa s pálením záhy stretávajú občasne alebo výnimočne.

 

Komentáre 

 
# palenie zahyjoja 2011-03-26 19:01
poradim. Napiste.Odpisem

Odpovedať
 
 
# a čo poradíte?Monika 2011-04-11 21:54
Monika

Odpovedať
 
 
# palenie zahyjoja 2011-04-12 06:47
Monika.Som poradca pre vnutornu vyzivu,preto nemozem si robit verejnu reklamu.Napiste mi na

Odpovedať
 
 
# Pálenie záhyMiro 2012-02-01 15:13
Sám som mal pálenie záhy ako aj helicobaktera v žalúdku.Potom som sa dal na zásaditú stravu. A pomohlo to. Takže konzumujte hlavne viac zásaditej stravy ako kyselinotvornej .Lieky vám to len utlmia.O tejto problematiky vám možem napisat aj viac. Vela informácii a článkov je aj na mojej stránke o odkyslení nie je to komerčná stránka. odkyslenieorgan izmu.sk

Odpovedať
 
 
# paleniedafi 2012-04-25 15:30
som v 29 tt a strasne ma pali v hrdle co mi na to pomože??je to neprijemne a v noci nemožem spat

Odpovedať
 
 
# RE: paleniemotylik 2012-04-25 18:56
Hlavne si treba upraviť jedálniček, pomer zásaditých príp. neutrálnych potravín má byť väčší ako kyslých. Tá kyselina robí zle telu. Treba si pozrieť na internete, je tam toho veľa popísaného na túto tému.
Mala som kedysi v tehotenstve tiež takýto problém, škoda že nebol vtedy internet, nemusela som trpieť. A škoda aj, že som vtedy nevedela o zdravej životospráve toľko čo teraz.... :)

Odpovedať
 

Pridať komentár

Vkladajte len pravdivé a slušné komentáre. Nevhodné komentáre budú administrátorom zmazané. Nevkladajte reklamu!


Bezpečnostný kód
Obnoviť
Opiště prosím kód z obrázku:

Diskusie
  • Dobry den, mohla by som aj ja Vas poprosit o nazov toho caju?
  • môj mail : agata3@szm.sk
  • dobrý deň ,prosím Vás môžte mi na mail napísať názov toho čaju ? ďakujem
  • Pekny den zelam. Mne diagnostikovali reflux pred poldruha rokom, odvtedy dodrziavam poctivo dietu, casom som ju mohla zlahcit. Vyliecit sa neda, da sa len zmiernit. Ale teda, oplati sa, mne reflux zhorsoval astmu a pri diete mi vsetky astmaticke priz...
Anketa

Trpíte pálením záhy?

Áno - 90.5%
Nie - 5.2%
Už našťastie nie - 4.3%

Celkem hlasů: 346
The voting for this poll has ended